Abdominoplasti yada Karın Germe

karıngerme-risk

Abdominoplasti yada Karın Germe ameliyatı , karın duvarındaki fazla deri ve yağın çıkarılarak karın duvarındaki gevşemiş kasların sıkılaştırılarak karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesi olarak adlandırmak mümükün olmaktadır. Bu  ameliyatta karnın gevşek, yağ dokusu artmış ve şişmiş görünümü gireilerek, yeniden düz ve ince görünüm kazanması sağlanmakta ayrıca bel bölgeside inceltilmektedir. Benzer şekilde karın kaslarının orta hatta birbirinden ayrılmasıyla oluşan diyastaz adı verilen durumda ortadan kaldırlmaktadır.

Karın germe işlemi için en uygun adaylari karın duvarındaki fazla dokuların diyet ve egzersizle ortadan kaldıramadıkları sağlıklı kişiler olmaktadır. Bu girişim çoğunlukla kadın hastalara uygulanmakla beraber, hem kadın hemde erkek hastaların sıklıklar başvurduğu bir yöntemdir. Kadınlarda daha sık uygulanmasının başlıca nedenlernden birisi karın duvar kaslarının ve derinin hamilelik sırasında gerilip esnekliğini yitirmesidir. Fazla yağ birikmesi ise hem kadınlarda hemde erkeklerde görülen diğer neden olarak literatürde yerini almaktadır. Liposuction ile sık olarak karşıtırlmasının nedenleri arasında Liposuction yada diğer adıyla yağ emme girişiminde karın duvarındaki fazla yağ dokusu aspirasyon yoluyla emilip çıkarılmakta buna karşın deri laınmamakta ve karın duvarı kasları sıkıştırılmamaktadır. Bu uygulama bu nedenle karın derisinin esnekliğini yitirip sarkmadığı ve karın duvarındaki kasların gevşetyip karnın gergin görünümünü yitirmediği kişilere uygulanmaktadır.

Abdominoplasti yada Karın Germe ameliyatında ise karın derisinin esnekliğini yitirip sarktığı ve karın duvarının gevşeyip karnın gergin görünümünü yitirmiş şiş bir görünüm almış kişilere uygulanmaktadır. Yağlanmaya , gebeliğe ve kşilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesi dışında vücut kontürü değişiklikler olabilmektedir. Bu ameliyet sonrasında kişilerin %90 dan fazlası ameliyatlarından memnun ve tamin olmakta , kişilerde görülen en belirgin değişiklik ise kişilerin duygusal durumlarında , sosyal işlevlerinde ve kendilerine duydukları güven duygusundaki artışta görebilmekteyiz.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.