Dümdüz Karın için Karın Germe Ameliyatı

karınestetiği

Sık yapılan doğumlar, masa başında çalışma sonucunda hareketsiz yaşam tarzı, dengesiz beslenme karın bölgesinde yağlanmaların oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle bayanlarda belirli bir yaştan sonra karın bölgesinde estetik açıdan önemli şekil ve görüntü bozuklukları meydana gelmektedir. Öte yandan, özellikle sık kilo alıp veren kişilerde deride çatlaklar da oluşabilmektedir. Bunların giderilmesi için karın germe ameliyatı yapılması yerinde olacaktır.

Karın germe işlemleri mini veya tam karın germe olarak ikiye ayrılmaktadır. Sorunun tüm karın bölgesinde olması durumunda, göbek deliğinden kasıklara kadar uygun ve gerekli yerlere kesiler açılarak işlem yapılmaktadır. Mini karın germe ise göbek deliğinin altından yapılmaktadır. Bu işlem, daha az sorunlu karın alanlarında uygulanmaktadır. Göbek derisi üzerinde meydana gelen gevşemeler, çatlaklar, fazla deriler alınır ve cilt dokusu toparlanır. Bunun yanında, gevşeyen kasların da toparlanması sağlanır. Tam karın germe ameliyatları yaklaşık olarak 3 veya 4 saat sürmektedir. Mini karın germe uygulamaları ise bunun yarısı kadar, yani 1,5 saat kadar sürmektedir.

Bu işlemler sonucunda, karnın yeniden dümdüz olması sağlanmaktadır. Bu işlemleri yaptıran erkek ve bayanların oldukça kaliteli sonuçlar aldıkları bilinmektedir. Ancak, her şeyden önce hastaların doktor tavsiyelerine uymaları çok önemlidir. Hasta ameliyat uygulamasından yaklaşık olarak birkaç saat sonra anestezi etkisinden arınmaktadır. Vücuda dren takıldığından, birkaç gün hastane konaklaması gerekebilir. Bu süre iki veya üç gün olabilir. Ardından hastanın yaklaşık olarak 6 hafta karın korsesi kullanması gerekmektedir. Bu sürede ağır kaldırma ve karın bölgesini zorlayan egzersizlerin yapılmaması da çok önemlidir. Enfeksiyonlarda karşı hekimin önerdiği süre boyunca antibiyotik kullanılması da önemlidir. Bunların düzenli yapılması durumunda, hastanın birkaç hafta içinde sonuç alması mümkündür.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.