Estetik Karın Ameliyatı

karıngerme1

Yıllar içerisinde doğum ve kilo alıp vermeler sonucunda karın bölgesinsde bombeleşme ve karın derisinde sarkmalar meydana gelmektedir. Öne doğru eğilince mevcut deri fazlalığı daha belirgin hale gelmektedir. Bu istenmeyen görünüm nedeni karın kaslarında gevşeme ve karın içi organların öne doğru bombeleşmesi sonucunda karın derisi altında fazla yağ birikimi estetik açıdan karın ameliyatını zorunlu hale getirmektedir.

Eğer karın kaslarında gevşeklik ve deri fazlalığı çok değilse, asıl neden olan deri altındaki yağ birikimi yağ alma işlemi ile sonlandırıalbilmektedir. Ancak karın kaslarında gevşeme ve deri fazlalığı ile gevşekliği ancak karın germe ameliyatı ( abdominoplasti ) ile tedavi edilebilmektedir. Çoğu zamankarın germe ameliyatı sonrasında karın ön duvarı, bel ,sırt gibi diğer bölgelerdeki  yağ toplanmaları için yağa alma ameliyatı ideal bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Karın germe ameliyatı kilo verme sürecinin bitip kilonun sabitlendiği dönemde yapılarak, daha sonra oluşabilecek ek kilo vermelerinin karın derisisnde sarkma ve gevşemelere neden olmamaı için yapılmaktadır. Eğer hamilelik planlanıyorsa bu ameliyat ertelenmelidir. Daha önce ameliyat yaptırmış olmak tekrar ameliyat olmaya engel teşkil etmeyeceği gibi , yıllar içeerisinde herhangi bir nedenle karın kaslarında gevşeme ve karın derisinde bir sarkkma olması durumunda önceki ameliyat izleri kulanılarak tekrar ameliyat yapılabilmektedir.

Karın germe ameliyatı  tam teşekküllü hastane koşullarında genellikle anestezi altında yapılarak 2-3 saat sürmekte , bir veya iki gün hastanede yatmak gerekmektedir. Ameliyattan 6 saat sonra ağızdan beslenmeye başlanmalı , karın bölgesinde şişkinlik , ağrı sıklık hissi olabilmekte, bu da ağrı kesiciler ile kontrol edilebilmektedir. Ameliyat sonrasında kilo almamaya özen gösterilmeli ve düzenli bir şekiilde karın egzersizleri doktorlar tarafından hastalarına önemle söylenmektedir..

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.