KARIN GERDİRME AMELİYATI ÇEŞİTLERİ

Vücudumuzdaki özellikle karın bölgemizdeki şişkinlikler, sarkmalar, çatlak görünümleri, bizleri çok rahatsız edebilmekte ve bu rahatsızlık psikolojik sorunlara kadar gidebilmektedir.

KARIN GERDİRME AMELİYATI ÇEŞİTLERİ
KARIN GERDİRME AMELİYATI ÇEŞİTLERİ

Günümüzde kilo sorunu yaşayanlar, diyet ya da spor ile kilo veremeyenler, hormonal sorunlar nedeni ile vücudunun yağ depolamasından rahatsız olanlar, karın gerdirme ameliyatı konusuna sıcak bakmaktadırlar. Bu operasyondan önce ve sonra yapmamız gerekenlere dikkat ederek ve tam bir motivasyona sahip olmamız halinde, operasyona girmemizin bir sakıncası yoktur. Karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorsak, operasyon için uygun sağlık koşullarına uygun olmamız gerekmektedir. Aşırı obez olmamız, bebek bekliyor olmamız ya da operasyondan sonraki bir sene içerisinde bebek sahibi olmak gibi bir planımız varsa, bu operasyona girmeden önce detaylara karşı dikkat ederek operasyona karar vermeliyiz.  Karın germe operasyonları 4 ayrı yöntem ile yapılmaktadır. Tam karın gerdirme operasyonunda, göbek yerinin değiştirilmesi ile, kısmi karın gerdirme ve ters karın gerdirme operasyonlarıdır. Ters karın germe operasyon tipinde, ameliyat izi göğüslerin biraz daha altında kaldığı için nadiren tercih edilir. Uzman plastik cerrahların uyguladığı bu operasyon, ciddi sarkma ya da şişkinlik yaşayan hastalara uygulanır. Uygulayan uzmanın alanında çok tecrübeli olması gerekmektedir.  Tam karın gerdirme operasyonu da iki çeşide ayrılmaktadır. Göbek yerinin değiştirildiği ve değiştirilmediği iki çeşit tipi vardır. Bu operasyon sonrasında ve kısmi germe yapılan operasyon sonrasında ameliyat izi göbeğin hemen altında kalmaktadır. Çok rahatsız edici bir görüntüsü olmadığından operasyona rahatlıkla girebilirsiniz.

Ülkemizde birçok kişinin ortak sorunu olan kilo sorunu, ilerleyen bilim ile çözüme kavuşuyor. Artık kilo sorunu kalıcı bir sorun olmaktan çıkarak ilerleyen tıp sayesinde insanların yüzü gülüyor.  Karın germe ameliyatı fiyatları ile ilgili en doğru ve sağlıklı bilgiyi, operasyonu yaptıracağınız uzmanınızdan alabilirsiniz.