KARIN GERDİRME AMELİYATININ ÖNEMİ

Karın gerdirme ameliyatının önemi günümüzde kilo sorunu yaşayan bireylerin karşılaştıkları psikolojik sorunlar ile ve sağlık yönünden de kişileri  olumsuz etkilemesi ile kendini göstermektedir. Kilo sorunu yaşayan herkes, kendini beğenmeme, beğenilmeme duygusu yaşadığından bu sorunu görmemek mümkün değildir. İster sağlık sorunlarımız yani hormonal bozukluklardan kaynaklansın ister aşırı iştahımızdan kaynaklansın sonuç değişmemektedir. Bu sorun bizlere kilo ve mutsuzluk olarak yansımaktadır.

Günümüzde tıp biliminin ilerlemesi ile birçok insan zaruri sağlık problemlerinin yanında estetik sorunlarına da çözümler aramaya başlamıştır. Bu estetik sorunlar çözüldükleri anda eski neşemizi ve mutluluğumuzu kazanmaktayız. Karın gerdirme ameliyatı olmaya karar verdiğimizde, kesinlikle tam bir motivasyon içerisinde olmalıyız. Çünkü bu operasyon sonrasında 6 aydan 1 seneye kadar bir iyileşme süreci bizi bekliyor olacak. Karın germe ameliyatı sonrasında gerçekçi bir sonuçtan uzak bir beklentisi olanlar psikolojik olarak yine olumsuz etkileneceklerdir. Çünkü bu operasyon ciddi bir estetik operasyondur. İyileşme süreci aylar süren ve o süreç içerisinde birçok konuda dikkatli olmamızı gerektiren bir ameliyattır. Bu nedenle karın germe operasyonunu tam olarak araştırarak ve tam bir motivasyon içerisinde başvurmamız en doğrusu olacaktır. Bu uygulamayı, alanında tecrübeli ve başarılı uzmanlar yapmalıdır. Her cerrahın uygulayabileceği bir operasyon olmadığı için, en iyi cerrahı araştırmalıyız. Bu operasyondan sonra ilk birkaç ay karın bölgenizde bir gerilme hissi yaşayacaksınız. Ondan sonraki dönemlerde bu his yavaş yavaş yok olacaktır.

KARIN GERDİRME AMELİYATININ ÖNEMİ
KARIN GERDİRME AMELİYATININ ÖNEMİ

Karın germe ameliyatı fiyatları konusunda en doğrusu operasyon için başvurduğunuz uzmandan bilgi almanızdır. Ortalama fiyatlar konusunda bilgim olsun derseniz 3500 TL ile 10000 TL arasında değişiyor. Bu operasyon için ortalama bir fiyat vermek doğru değildir. Çünkü operasyonun boyutunu uzman hekime gitmeden bilemeyiz.