Karın Gerdirme Estetiği

                Estetik cerrahisi günümüzde geçmiş yıllarda yaşadığı büyük zorlukları bir nebze olsun atlatmış durumda. Uzun yıllar önyargıyla karşılanan estetik cerrahileri ve estetik cerrahisi bilim dalı sürekli olarak toplum ve tıp çevreleri tarafından sağlığa direk bir etkisi olmaması sebebiyle eleştirilmiş ve insanların sadece güzellik uğruna bıçak altına yatmaları yadırganmıştı. Ancak psikologlar bu konuda tam tersi bir duruş sergiliyorlar. Sağlıklı bir bireyin sadece fiziksel sağlık sahibi birey olmadığını savunan psikologlar bireylerin dış görünüşlerinin kişiliklerine ve ruh dünyalarına direk olarak etki ettiğini belirtiyorlar ve kendi görünümünden rahatsız olan, kendisi ile barışık olamayan bireylerin ruh sağlığından bahsedilemeyeceğini ileri sürüyorlar.

Estetik cerrahisi zaman içinde bu algıyı aştı ve ilk zamanların aksine birçok insan tarafından tercih edilmeye başladı. Özellikle hanımların büyük ilgi duyduğu ve güzel görünmek için rahatlıkla razı olduğu estetik operasyonların başında ise karın germe operasyonları yer alıyor. Karın gerdirme ameliyatları bayanların özellikle otuz yaşı aştıktan ya da çocuk sahibi olduktan sonra tercih ettikleri ameliyatlar. Hamilelik sırasında karnın büyümesi sonucu meydana gelen çatlakların ve doğum sonrasında yaşanan gevşeme ve sarkıkların giderildiği karın germe ameliyatları gelişen teknolojinin de nimetlerinden faydalanarak artık çok daha kısa sürede ve çok daha acısız şekilde gerçekleştiriliyor.

Bir dâhiliye uzmanının yardımıyla gerçekleştirilen tahlillerde hastaların ameliyata engel bir durumu olup olmadığı araştırılırken bir psikolog tarafından da bir operasyonu kaldırabilecek ruh haline sahip olup olmadıkları incelenen hastalar bu tahlillerden olumlu sonuçlarda çıktıkları takdirde ameliyat masasına yatarak hayal ettikleri karın bölgesine kısa sürede sahip olabiliyorlar. Operasyonlardan sonra çok ufak bir dikiş izi kalıyor ancak bu dikiş izi boyutu ve yeri sebebiyle rahatlıkla iç çamaşırları ile gizlenebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.