Karın Gerdirme Operasyonları

                Dünyamız teknolojinin her gün değiştiği ve geliştiği bir hale geldi ve teknoloji biz istesek de istemesek de hepimizin yaşam alanlarına yerleşmiştir. Gelişen teknolojinin birey ya da toplumlara ufak zararları olsa da kuşkusuz ki yararları çok daha fazla olmaktadır. Teknolojinin tıp dünyasına etkilerini hemen her gün televizyonlarda ya da gazetelerde görüyor, izliyor okuyoruz. Tıp dünyasında yaşanan bu gelişmelerin sonucu olarak estetik cerrahisinde de çok büyük kolaylıklar yaşanmaya başladı. Eskiye göre çok daha kısa zamanda gerçekleştirilen operasyonlar eskiden yapılan ameliyatlara göre çok daha olumlu sonuçlar da vermeye başladı. Eskiye göre çok daha iyi durumda olan ve çok daha başarılı sonuçlar alınan operasyonlardan biri de karın germe operasyonları.

Ani kilo kayıplarında karın bölgelerinde yaşanan sarkma ve gevşemelerin, hızlı alınan kilolarda karında oluşan çatlakların, doğum yapan bayanların karın bölgelerinde meydana gelen deformasyonların giderildiği karın germe ameliyatları artık çok daha kısa sürede yapılıyor ve çok daha başarılı sonuçlar alınıyor.  Açık bir operasyon olan değer bir deyişle bıçakla gerçekleştirilen operasyonlar arasında giren karın gerdirme ameliyatlarından sonra meydana gelen dikiş izleri ise çok daha küçük ve çok daha az dikkat çekiyor. İç çamaşırları ya da mayolarla kolaylıkla kapatılabilen bu dikiş izlerinin küçülmesi de insanların bu operasyonlardan çekinmesine engel oluyor.

Karın gerdirme operasyonları geçirecek bireyler estetik cerrahları tarafından muayene edildikten sonra öncelikle bir dâhiliye uzmanına ardından da bir psikoloğa yönlendiriliyor. Dâhiliye uzmanı tarafından yapılan tahliller sonucu bireylerin sağlıklarının bir operasyona uygun olup olmadığı incelendikten sonra bir uzman psikolog tarafından bireylerin ruhsal sağlığının bir operasyonu kaldırabilecek düzeyde olup olmadığı inceleniyor. Yapılan tüm incelemeler sonucunda operasyona engel teşkil eden fiziksel ya da ruhsal bir problemi olmayan bireylere uygulanan bu operasyon sonucu bireyler istedikleri karın bölgesine sahip oluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.