Karın Gerdirme

                Dünya üzerinde son birkaç yılda bilim, bilime bağlı olarak da tıp büyük gelişme gösterdi. Gerek tedavilerde gerekse ameliyatlarda gelişen teknolojinin ürünleri kullanılırken bu durum hem doktorların hem de hastaların işini oldukça kolaylaştırdı. Tıp dünyasında atılan bu adımlardan nasibini alan bir dal da estetik cerrahisi. Eskiden yorucu ve acılı yöntemlerle gerçekleştirilen estetik operasyonlar artık gelişen tıp imkânları sayesinde çok kısa sürelerde ve çok daha kolay şekilde gerçekleştiriliyor ve bu durum hastaların eskisinden daha büyük rahatlık ve güvenler estetik operasyonları tercih etmelerini sağlıyor.

Özellikle doğum yapmış yetişkin bayanlar tarafından tercih edilen operasyonlardan biri de karın germe operasyonları. Bayanların bu konuda aklını kurcalayan en büyük soru ise açık ameliyat şeklinde gerçekleşen karın germe ameliyatından sonra iz kalıp kalmaması. Estetik cerrahisinde gelinen noktada karın gerdirme ameliyatından sonra mayolar ya da iç çamaşırları ile rahatlıkla kapanabilen çok ufak dikiş izleri kalıyor ve bayanlar bu durumun verdiği rahatlıkla hayallerindeki vücutlara çekinmeden sahip oluyorlar.

Karın gerdirme operasyonları ani kilo artışlarında oluşan çatlakları, kilo verdikten sonra karın bölgesinde oluşan gevşeme ve sarkmaları, doğumlardan sonra bayanların karın bölgelerinde meydana gelen tahribatı giderirken aynı zamanda kistleşen yağlanma sorunu yaşayan bireylere de yardımcı oluyor. Obezite tanısı konmuş bireylere sağlıklı kilo kaybı yaşanmadan önce uygulanmayan bu operasyonlardan önce mutlaka bir dâhiliye uzmanına görünerek vücutta bir operasyon geçirmeye engel bir durum olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Aynı şekilde yine bu operasyonlara girmeden önce hastaların bir psikolog tarafından muayene edilmesi ve operasyon öncesi, operasyon sırası ve operasyon sonrası süreci kaldıracak bir psikolojiye sahip olup olmadıklarının belirlenmesi gerekiyor.  Tüm koşullar sağlandığında gerçekleştirilen bu operasyonlarla tüm bireyler hayallerindeki vücuda sahip olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.