Karın Germe

                Karın germe ameliyatı, kişiler için oldukça önemlidir. Çünkü görünüşünden rahatsız olan kişilerin kendilerinde değişiklik yaratabilmesi için bu ameliyatlar gereklidir. İnsanlar bu ameliyatlar sonucunda özgüvenlerini kazanarak yenilenirler. Ve hayatlarının kalitelerini arttırırlar. Bu sayede daha verimli bir yaşamları olur çünkü insanlar üzerindeki izlenimlerde görünüş son derece önemlidir.

Yaşlandıkça ya da çocuk doğurma hızlı kilo alıp verme sonucunda vücutta deformeler oluşur ve bunları gidermek krem yardımıyla spor yardımıyla zordur. Kas yıpranmaları söz konusudur. Sık sık kilo alıp veren ve doğum yapan kişilerde de ciddi derecede çatlaklar oluşmaya başlar. Bu bireyler karın gerdirme ameliyatı ile istedikleri yaşama ulaşmayı hedeflerler. Karın germe operasyonu neredeyse her yaş grubuna uygulanabilmekte ve yaptırılabilirler. Eğer işlem uygulanacak hastanın bel ve üst karın bölgesinde fazla yağlanma varsa bunun öncesinde yağ aldırma işlemi uygulanabilir.

Operasyon öncesinde sigara kullanımı bir süre bırakılmalıdır aynı zamanda derinin de istenen gerginliğe getirilebilmesi için cilt incelenmektedir. Ameliyata iki yöntem uygulanır. Hasta ameliyat sonrasında birkaç saat içinde kendine gelmekte ve olabildiğince az acı çekmesi sağlanmaktadır bunun en büyük nedeni teknolojidir. Ameliyatın 2. ya da 3. günü hastalar taburcu edilmektedir. Hasta taburcu edildikten sonra bandajlar çıkarılır ve sonra yaklaşık 6 hafta boyunca karın korsesi giymek gerekmektedir. Bu sizin hareketlerinizi kolaylaştıracak ve daha sağlıklı bir iyileşme sunacaktır. Bunun sayesinde kişiler operasyon sonucunda yeni görüntülerine kavuşacaktır. Fakat bilinmelidir ki bu ameliyatlar sonucunda da hayatlarında bir doktor iletişimi devam edilmelidir. Psikolojik destekler alınmalıdır. Ameliyat kolay bir süreç değildir bu yüzden dikkatli olunmalıdır. Çevrenizden ve doktorunuzdan olabildiğince destek almanız gerekecektir. Ve bunu yaparken yeniden kilo almamaya dikkat etmeli ve sağlıklı yaşam politikası izlemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.