Karın Germe

karıngerme

İçerisinde bulunduğumuz zaman içerisinde birçok insan fazla kilodan şikayetçi olmaktadır. Fazla kilolar, birçok insanın istemediği durumlardan biridir.

İnsanlar almış oldukları kiloları spor yaparak kilolarını vermeye çalışmaktadır. Fazla kilo, aynı zamanda kadın ya da erkekte özgüvenlerinin yitirilmelerine sebep olmaktadır. Bu nedenle, insanlar kilo almamak için diyet sistemini de uygulamak istemektedir. Yapılması istenen diyet programına birçok insan uymamakta ve halen kilo almaya devam etmektedir. Karın germe ameliyatı günümüzde oldukça fazla ilgi gören bir ameliyat halini almıştır. Birçok kadın hamilelik sonrası sarkmış olan karınlarını, karın germe ameliyatı ile eskisi gibi hatta eskisinden daha iyi gerdirme yoluna gitmek istemektedir. Bu durumda kadınlar karınlarını gerdirdiklerinde herhangi bir sağlıksal yönden sorun ile karşılaşmaları mümkün olmamaktadır. Bu nedenle birçok karın sağlıksal açıdan zarar görmediğinden dolayı karın gerdirme operasyonuna sıcak bakmaktadır. Erkeklerde kadınlar kadar, karın gerdirme operasyonuna ilgi duymaktadır. Fazla kiloya sahip olan erkeklerde uzman hekimlere danışarak karınlarını gerdirme yoluna gitmişlerdir. Karın gerdirme ile erkekler fit bir karın bölgesine sahip olmaktadır. Erkek ya da kadınlarda yaşa bağlı olarak karın bölgelerinde sarkmalar meydana gelmektedir. Karın bölgesindeki bu sarkmaları karın germe ameliyatı ile gidermek oldukça kolay bir durumdur. Kadınlarda birden fazla hamilelik dönemi geçiren kadın sayısı çok fazladır. Birden fazla hamilelik geçiren kadınların karın bölgesinde ciddi anlamda çatlaklar meydana gelmektedir. Meydana gelen bu çatlaklar kadınların fiziksel özelliklerini sekteye uğratmaktadır. Aynı zamanda kadınlarda oluşan karın bölgesindeki çatlaklar kadınların psikolojisini de etkilemekte ve partnerlerine karşı bir özgüven yitirmelerine sebep olmaktadır.

Doğum yapmış olan bir annenin karın gerdirmek için çok fazla acele etmemesi gerekmektedir. Çünkü doğumdan sonra karın gerdirme ameliyatının olabilmesi için doğumdan sonra en az 1 yıl geçmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.