Karın Germe Ameliyatı

                Karın germe ameliyatı, 30-60 yaş arası sağlık problemi olmayan her birey için istediği zaman uygulanabilecektir. Yaşlılık ile beraber, hızlı kilo alıp verme, doğum gibi durumlarda karnın alt ve orta bölgelerinde yağ birikmesi, deri gevşemesi, çatlaklar oluşmakta ve bunlar kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Ameliyatın amacı bu yağlanmış bölgedeki deri almak ve aynı zamanda gevşeyen ve elastikliğini kaybeden karın kasları da özel bir yöntem ile tekrar dikilerek kişilere yeni bir yöntem sunulmakta ve hayatlarının farklı yönlenmesini sağlamaktadırlar.

Bazı durumlarda karın kasları esnekliğini kaybeder ve birbirinden ayrılmaya başlar. Buda esnekliğini kaybederek karın bölgesinin bombeleşmesine neden olur. Bu sorunları yaşayan bireyler karın gerdirme ameliyatı ile şikayet ve sorunlarından kurtulabilirler. Obezlik sorunu olmayanlar, şişman karına sahip olanlar, karın bölgesindeki deride ciddi sarkma, gevşeme olanlar karın germe operasyonu yaptırabilir ve yeni yaşamlarını daha özgüvenli geçirebilirler. Eğer işlem uygulanacak hastanın bel ve üst karın bölgesinde fazla yağlanma varsa bunun öncesinde yağ aldırma işlemi de uygulanabilir ya da hastanın diyetisyen kontrolünde zayıflaması sağlanır.

Operasyon öncesinde sigara kullanımının bir süre bırakılması önerilmektedir. Ayrıca derinin de istenen gerginliğe getirilebilmesi için cilt incelenir ve hastaya kilo verme yöntemleri sunulur. Ameliyat 2 yöntemden oluşur. Mini ve tam karın germe yöntemleridir bunlar. Göbek deliğinin üst kısmında yer alan sorunların ve karın kaslarının birbirinden aşırı uzaklaştığı durumlarda uygulanan yöntem tam karın germedir eğer karın bölgesindeki bozulmalar göbek deliğinin altındaysa ve çatlak, sarkma, gevşemeler hafif durumdaysa bunun için de mini karın germe uygulanır. Hasta ameliyat sonrasında birkaç saat içinde kendine gelir bandajlar çıkarıldıktan sonra yaklaşık 6 hafta boyunca karın korsesi giymesi gerekir ve 2 3 gün içinde taburcusu gerçekleşir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.