KARIN GERME AMELİYATI AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

Günümüzde insanların ortak bir sorunu olan kilo sorunu, gittikçe artan mutsuz bireylerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu kişiler, spor ile ya da diyet ile veremedikleri kilolar nedeni ile mutsuzluk yaşamakta ve bu mutsuzluk nedeni ile psikolojik sorunlar yaşamaktadırlar.

Kilo sorununu spor, diyet ya da sağlıklı beslenme yolu ile veremeyen kişiler, yaşadığı mutsuzluğu yenmek için çeşitli operasyonlara girmektedirler. Bu operasyonlardan en etkilisi, karın gerdirme ameliyatıdır. Karın gerdirme ameliyatı, uzman estetik cerrahlar tarafından yapılan ciddi bir ameliyattır. Bu nedenle bu operasyona girmek isteyen kişinin, öncesinde operasyon ile ilgili ciddi bir araştırma yapması ve bu ameliyata tam bir motivasyon ile girmesi gerekir. Çünkü ameliyat öncesinde bilmesi gereken, bu operasyona uygun sağlık koşullarına uygun olup olmadığıdır. Sağlık koşullarının uygun olup olmadığını, operasyon için başvurduğu estetik cerrah yardımı ile saptayabilirler. Bunun haricinde operasyon sonrasında 10-14 gün hastanede kalacağını ve iyileşme döneminin 6 ay- 1 sene arasında değiştiğini de bilmesi gerekir. Uzun dönemli bir iyileşme dönemi olduğu ve ciddi bir operasyon olduğunu bilerek, bunlara hazır bir şekilde ameliyat olması gerekir. Karın germe ameliyatı öncesi hamilelik, ya da ameliyat sonrasında bebek sahibi olmak isteniyor ise bu ameliyata girmemek daha doğrudur. Aşırı obez olunması halinde de bu ameliyata girilemez. Ameliyatın uygunluğu saptandıktan sonra, operasyon işlemlerine başlanmalıdır. Dezavantaj olarak sayılabilecek en önemli nokta iyileşme sürecidir. Bu sürenin uzun olması ve süre içerisinde bazı ani hareketler ya da eğilip kalkma hareketleri sınırlandığından, hastalar rahatsızlık duyabilmektedirler. Karın germe operasyonu için motivasyon bakımından sağlan olunması gerekmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI
KARIN GERME AMELİYATI AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

Karın germe ameliyatı fiyatları, operasyonu yapacak olan uzman cerrah ile görüşülmelidir. Operasyonun boyutu bakımından bir fiyat verileceği için, internet üzerinden ortalama fiyat verilmesi doğru görülmemektedir.