Karın Germe Ameliyatı Hakkında

karınestetiği

Yetişkin yaşlarda, 18 yaşını aşmış olan herkese karın germe ameliyatı yapılabilir. Karın bölgesi genel olarak yağlanmaya müsait ve zor eriyen bir alandır. Genel olarak uzmanların belirttiklerine göre egzersiz olarak da en zor olan ve en zor etkili olanlar karın bölgesi egzersizleridir. Bu nedenle, kişilerin bu alanları eritmesi hayli zor olabilmektedir. Bayanlarda sık yapılan doğumlar, hem erkeklerde, hem de bayanlarda bölgesel şişmanlık veya sık kilo alıp verme sonucunda karın bölgesinde, hem alt karın hem de göbek bölgesinde sarkmalar ve kas deformasyonları görülmektedir. Öte yandan, özellikle bayanlarda, çatlaklar ve deri sarkmaları yaşanmaktadır.

Karın germe işlemi ile tüm bu olumsuz sonuçların giderilmesi mümkündür. Bu şekilde, yaklaşık birkaç saat sürecek bir operasyon ile kaliteli bir görünüm elde edilebilir. Ameliyat sonrasında, külot ile bikini ile rahatlıkla saklanabilecek, çok hafif bir dikiş izi kalmaktadır. Bunun dışında, asla bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Zaten, genel anlamda, tüm dünyada bu ameliyatlar uygulanmaktadır. Tıp alanında başarılı gelişmelerin olduğu ülkemizde, karın germe ameliyatı sonuçları da başarılıdır.

Karın bölgesinde aşırı yağ birikimi, kasların zayıflaması, çatlakların deride oluşması durumunda, size en yakın estetik cerrahlar ile temasa geçebilirsiniz. Hekim tetkiklerin yapılması ve durumunuzun incelenmesi ile sizi en doğru tedaviye yönlendirecektir. Bu şekilde, mini veya tam karın germe uygulamaları size uygulanabilir. Ameliyat sonrasında, belirli bir süre korse giyilmesi gerekmektedir. Bu şekilde vücudun toparlanması sağlanmaktadır. İlk günlerde karın bölgesini zorlamayacak şekilde hareketlerden yapmaktan kaçınmalısınız. Hafif ağrıların oluşması durumunda temel ağrı kesicileri alabilirsiniz. Ameliyatın dördüncü gününde banyo yapmak mümkündür. Yaklaşık olarak iki haftalık süreden sonra hastanın iş yaşamına dönmesi de mümkündür. Ameliyat kesinlikle zorlayıcı nitelikte değildir.

 

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.