Karın Germe Ameliyatı /Abdominoplasti İçin İdeal Kişimisiniz?

-Karın estetiğinde en etkili yöntem olan karın germe girişimleri asla bir şişmanlık tedavisi olamaz.
-Kilo fazlalığınız yok. Şişman da sayılmazsınız. Çocuklarla işiniz bitti. Ama onların bedeninizdeki yansımaları halen durmakta: göbek deliğinizin altındaki karın cildiniz de çatlaklar var, gevşemiş, buruşmuş yada sarkmış.Üstelik yağ toplanmaları da bir türlü ne yapsanız gitmiyor.Göbek deliğinizin üstündeki bölgede de karın cildiniz gevşemiş ,fazla gibi geliyor size.En uygun kişi sizsiniz.Kilo fazlalığınız var ama obez sınıfına girmiyorsanız ve benzer karın sorunlarınız varsa buda olabilirlik kriterleri içinde.

-En ufak çocuğunuz bir yaş civarında.Yani doğumdan itibaren en az bir,bir buçuk yıl geçti ve gelecekte çocuk yapmayı da artık düşünmüyorsanız,uygunsunuz demektir.

-Sigara operasyonun tüm aşamalarında zararlı. Sigarasız 2-3 haftayı göze almalısınız.İçmiyorsanız sorun yok.

-Sezaryan bölgesinde karnınızdaki sarkıklığın ölçüsüne uygun ve daha uzun izleriniz olacak.Gerçi bikini içine saklanabilir bu izler ama genede bu girişimin doğal bedelidir.Bunu kabul etmeli ve beklentilerinizi buna göre oluşturmalısınız.

-Karın bölgenizden iç organlara ilişkin bir ameliyat geçirmemiş olmanız olası izlerin yeri ve ameliyatın performansı açısından önemlidir. Mide,bağırsak,safra kesesi vb. operasyonların özellikle göbek üstündeki değişik boyutta alacak olası izleri karın germe ameliyatı için sakıncalı olabilir.Sıkı bir değerlendirmeye ihtiyaç olacaktır.

-Ve genel durumunuz iyi ise,ameliyata engel oluşturacak ciddi bir probleminiz yoksa en ideal hasta sizsiniz demektir.Olası günlük sorunlarınıza yada kronik  bir rahatsızlığınız varsa bunu doktorunuzla paylaşıp ona göre kararlar vereceksiniz demektir.