Karın Germe Ameliyatı ile Estetik Görünüme Kavuşun

Başlıksız-1

Karın germe ameliyatı ile estetik açıdan sorunsuz bir karın bölgesine kavuşabilirsiniz. Ülkemizde gelişen estetik uygulamalar noktasında, çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu sayede, birkaç saat içinde başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Hem bayanlar, hem de beyler bu ameliyattan yararlanabilir. Ameliyat sayesinde, birbirinden ayrılan ve elastikiyetini kaybeden karın kaslarının toparlanması, deride oluşan fazlalıkların ve çatlak bölgelerin temizlenmesi ve düzeltilmesi söz konusu olmaktadır. Sorunun tüm karın bölgesinde veya alt karın bölgesinde olmasına göre de işlem çeşitli niteliklere bürünebilir. Tam veya mini ameliyat türlerinden seçim yapılır. Bu kararı cerrah alacaktır.

Karın germe işleminden, yani ameliyatından önce yapılması gereken bazı hazırlıklar bulunmaktadır. Hastaların derilerinde gerilme olması ve işlemin sağlıklı yapılması için birkaç kilo vermek gerekebilir. Bu anlamda, hekim tavsiyesi ile kişiler diyet programına alınabilir. Sigara içenler için de kesinlikle sigarayı bırakmaları istenecektir. Öte yandan, yine ameliyat öncesinde kişilerin fazla güneşte kalmaması da gerekmektedir. Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ve anesteziyi olumsuz etkileyecek ilaçların alınması da sakıncalıdır. Bu anlamda, çeşitli vitaminleri ve aspirin kullanımı da kaldırmalısınız.

Ameliyat sonrasında ise birkaç gün, dren çıkarılana kadar hastane yatısı gerekebilir. Yatı günü için kararı hekim verecektir. Ameliyat sonrasında bandajların açılması ve dikişlerin alınması işlemlerini  de kesinlikle işlemi yapan hekim yapacaktır. Ameliyat sonrasında nekahet döneminde dikkatli olmak gerekmektedir. Bu anlamda, karın bölgesini zorlayacak spor ve hareketlerin yapılmaması yerinde olacaktır. Bunun yanında, 6 hafta karın korsesi kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde, ameliyatın başarısını daha da artırabilirsiniz. Elbette hekime danışarak spor yapmanız, daha çok yürüyüş gibi egzersizleri uygulamanız da en doğru seçim olacaktır. Bu şekilde, ameliyattan daha da başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.