KARIN GERME AMELİYATI İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Kilo sorunu yaşayan bireylerin en sıkıntı çektikleri husus bu kiloları kolay kolay verememeleridir. Doğal yollar ile yani diyet, spor, sağlıklı beslenme gibi yollar ile sorunlarını çözemeyince, bası ürünler kullanmaya başlıyorlar. Bu ürünler kilo vermemize yardımcı olan ilaçlardır. İlaçlar genellikler olumsuz sonuçlara sebep olabiliyorlar. Bu ilaçlar ile sorunumuza cevap alabilmemiz de her zaman mümkün olmuyor. Bu sebeple karın gerdirme ameliyatı son zamanların en popüler kilo verme yöntemi olmuştur.

Günümüzde kilo vermek için birçok yöntem denemekteyiz. Bu yöntemler spor, diyet ile başlayıp ilaç kullanımına kadar gidebilmektedir. İlaçlar ise çoğu zaman sağlığımız üzerinde olumsuz sonuçlara sebep olabilmekte ve çoğu zaman da işe yaramamaktadırlar. Bu sebep ile ilerleyen tıp bilimi sayesinde ilerleyen karın germe ameliyatları en çok tercih edilen yöntemler arasına girmiştir. Aldığımız kiloları bir anda vermemiz çok kolay bir iş değildir. Bu neden ile bu operasyona girmeden önce bilmemiz gerekenler var. Karın germe operasyonundan önce uygun sağlık koşullarına sahip olup olmadığımızı kontrol ettirmemiz gerekir. Karın bölgemizde operasyon yapılacağı yerde her hangi tetiklenecek bir hastalığımız var ise olumsuz sonuçlar ile karşılaşabiliriz. Ayrıca iyileşme süresinin uzunluğu da önemli bir durumdur. Bu dönem içerisinde belli şişlikler yaşayabiliriz. Uzman cerrahımızın verdiği ilaçları kullanmalı ve kontrollere düzenli olarak gitmeliyiz. Fiyat bakımından da pahalı bir operasyon olduğu için öncelikler operasyonu yapacak uzman ile görüşmeliyiz. Operasyonun boyutuna gör fiyatlar değişmektedir. Karın germe ameliyatı fiyatları 3000 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER
KARIN GERME AMELİYATI İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Kilo sorunumuz, karın bölgemizdeki sarkmalar ve çatlaklar bizle için bir motivasyon kaybıdır. Günlük hayatımızda ihtiyacımız olan motivasyon için kendimizi iyi hissetmemiz gereklidir. İyi hissetmemiz de kendimizi beğenmemiz ve etrafımızdakilere iyi görünmemiz ile mümkün olan bir durumdur.