KARIN GERME AMELİYATI KALICI MI

Kilo sorunundan kurtulamayan ve mutsuzluk yaşayan kişilerin günümüzde çeşitli operasyonlar ile bu sorunlarından kurtulmaya çalıştıkları görülmektedir. Bu sorun için geliştirilen operasyon yöntemleri hem etkili sonuçları ile hem de kalıcı olmaları ile ilgi çekmektedir.

Bu operasyonlardan biri olan karın germe operasyonu günümüzde birçok kişinin ilgi odağıdır. Kilo sorunu bildiğiniz gibi insanları en mutsuz eden ve psikolojik olarak da çok etkileyen sorunlardan biridir. Bu sebep ile insanlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar veremedikleri kiloları , bazı operasyonlar ile gidermeye çalışıyorlar. İşte bu operasyonlardan biri de karın gerdirme operasyonudur. Karın gerdirme ameliyatı  zor bir ameliyattır. Mutlaka alanında başarılı ve tecrübeli cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Operasyon sonrasında 1 seneye kadar uzayabilen bir iyileşme süreci bizleri beklemektedir. Bu nedenle operasyona tam bir motivasyon ile gitmeliyiz. Karın germe ameliyatı sonrasında gerçekçi bir sonuç beklemeyenler ise ciddi psikolojik sorunlar yaşayabilirler. Çünkü operasyon sonrasında uzun bir iyileşme süreci olduğundan bu süre içerisinde bazı sıkıntılar yaşanacaktır. Fiziksel olarak eğilip kalkmalarda, zorlanma ile birlikte, karında gerilme hissi de yaşanacaktır. Bunları bilerek operasyona girersek, operasyon sonrasında sıkıntı çekmeyiz. Karın germe operasyonu kalıcı bir operasyondur. Bu operasyondan sonraki bir sene hamile kalmamaya ve kilo almamaya çok dikkat etmeliyiz. İyileşme süreci içerisinde olacağımızdan, karın bölgemizde birden bire şişme durumlarında ameliyat bölgesinde dikişlerin zarar görmesi olasıdır.

KARIN GERME AMELİYATI KALICI MI
KARIN GERME AMELİYATI KALICI MI

Çağımızın sorunu olan kilo sorununa günümüzde tıp biliminin ilerlemesi ile kalıcı çözümler getirilebilmiştir. Karın germe operasyonu ile sorunumuzdan kalıcı bir şekilde kurtulabilmekteyiz. Karın germe ameliyatı fiyatları ile ilgili internetten araştırma yaptığımızda 3000 TL – 10000 TL arası ortalama fiyatlar görülmektedir. Bu fiyatları uzman cerrahlar ile görüşerek almamız en doğrusudur.