Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın bölgesinde yağlanmaların olması, sarkmalar, kas yapısının bozulması ve karın derisinde çatlakların oluşması estetik açıdan olumsuzlukların yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle bölgesel şişmanlama yaşayan kişilerde, vücudun diğer kısımları normalken, sadece karın bölgesinde fazlalıkların olması kişilerin estetik görünümlerinde olumsuzlukların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durum, gerek bayanlarda, gerekse erkeklerde önemli psikolojik sorunlarında yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle doğum yapan bayanlarda bu sorun yaşanmaktadır. Mutlaka karın germe işlemlerinin araştırılması ve cerrahlardan yardım alınması gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı, genel sağlığı uygun olan kişilerde, obez olmayanlarda, kısa sürede hamile kalma planı olmayan kişilerde, diyet ve spor yapmasına rağmen karın bölgesinde erime olmayanlar ameliyat uygulamasından yararlanabilirler. Ameliyat öncesinde hastaların, anestezi işlemini olumsuz etkileyecek ilaçları kullanmamaları, cildin pürüzsüz hale gelmesi için diyet uygulamaları yaparak biraz kilo vermeleri önemlidir. Regl dönemleri de kesinlikle ameliyat yapılmamaktadır. Karın germe ameliyatı işlemlerinde, mini karın germe ve tam karın germe uygulamaları yapılmaktadır. Durum karın bölgesindeki olumsuzluklarda göre değerlendirilmektedir. Alt göbek alanında olumsuzlukların yaşanması yaklaşık 1,5 saat kadar süren mini, sorun tüm karın bölgesinde ise 3 saat kadar süren tam karın germe işlemleri yapılmaktadır.

Anestezi altında işlem yapılmaktadır. Anestezinin etkisinde, hastaya kasların düzeltilmesi, derinin sarkan kısmının toparlanması ve çatlakların alınması gibi işlemler yapılmaktadır. Bu anlamda, liposuction uygulaması olarak yağların alınması da söz konusu olmaktadır. Ameliyatta sonra hasta birkaç gün hastanede kalmaktadır. Bu şekilde drenin çıkarılması sağlanmaktadır. Ardında belirli bir süre sonra dikişlerin alınması ve 6 hafta süresince korse giyilmesi gerekmektedir. Karın kısmını zorlayan uygulamaların da belirli bir süre yapması sakıncalıdır. Bu şekilde, hastaların kaliteli şekilde fiziksel özelliklerine kavuşmaları ve dümdüz bir karına ulaşmaları mümkündür.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.