Karın Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Hem bayanlarda, hem de erkeklerde zamanla vücudun her yerinde olduğu gibi, karın bölgesinde deformasyonlar olması da mümkündür. Günümüzün gelişen tıp uygulamaları sayesinde, karın estetiği için karın germe uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Birkaç saat sürecek bir ameliyat ile bu bölgedeki sorunlardan kurtulabilirsiniz. Ameliyat öncesinde tetkikleriniz detaylı şekilde yapılacaktır. Bu anlamda, kişiye özel sorunların olması durumunda, tespit yapılacaktır.

Ameliyat öncesinde, gerekli ise diyet uygulamanız ve kilo vermeniz gerekebilir. Çünkü işlemin yapılması için derinin biraz gerilmesi gerekmektedir. Öte yandan, sigara alışkanlığı olan hastaların birkaç hafta buna ara vermesi lazımdır. Anesteziye zarar verme ihtimali olan, özellikle vitaminler ve aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da alınmaması gerekmektedir. Bu konuda uzman hekim size detaylı şekilde bilgi verecektir. Karın germe ameliyatında en doğru ve kaliteli sonuçlar alınması için kendinizi uzman hekime bırakabilirsiniz.

İlk muayene sırasında genel tetkikler için örnekler alınır. Kişinin durumu incelenir. Bir yıl içinde hamile kalmayı planlayan bayanların karın germe ameliyatı yaptırmaması gerekmektedir. Bu anlamda, ameliyat sonrasında bir sene kadar hamile kalmak sakıncalıdır. Öte yandan, ameliyat diyet ve spor yapmasına rağmen karın bölgesinde kilo veremeyen kişilere uygulanmaktadır. Aşırı kilolu yani obez statüsündeki hastalara da uygulanmamaktadır. Genel anlamda, sağlık sorunları ve ağır hastalık tedavileri görmeyen kişilere ameliyat yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde kendinizi psikolojik anlamda hazırlamanız da önemlidir. Ameliyat sonuçlarını, neler yapılacağını ve sonuçlarını hekiminiz ile konuşabilirsiniz. Bu şekilde, alınacak neticeler konusunda farklı fikirleriniz de olmayacaktır. Öte yandan, sizi hayal kırıklığına uğratacak sonuçları almayacağınızdan de emin olabilirsiniz. Ülkemizde karın germe işlemleri çok başarılı ameliyatlar ile yapılmaktadır. Bu nedenle, yurt dışından birçok kişi de ülkemizde gelmektedir.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.