Karın Germe Ameliyatı Seçenekleri

Ülkemizde, tüm dünyada olduğu gibi, tıp alanında başarılı işlere imza atıldığından, rağbet gören karın germe ameliyatı çeşitleri de başarılı şekilde yapılmaktadır. Karın germe işlemleri özellikle bayanların ağırlıklı olarak talep ettikleri uygulamalardır. Kişilerde, özellikle bayanlarda bölgesel şişmanlama önemli bir sorundur. Bazı kişilerde kilo alımları dengeli şekilde gerçekleşmektedir. Kilo alındığında vücudun her yerinde şişmanlama, zayıflama durumunda ise her yerinde kilo verimi söz konusudur. Bunun yanında, bazı kişilerde ise yağlanma, göbek ve karın bölgesinde, basenlerde, kalça ve meme kısmında toplanmaktadır. İşte karın bölgesinde söz konusu olan yağlanmalar için karın germe işlemi uygulanmaktadır.

Karın germe işlemleri, aşırı kilolu yani obez olmayan kişilere, her ne kadar diyet ve spor yapmasına rağmen kilo verimi olmayan bay ve bayanlarda, karın bölgesinde kas deformasyonu ve deri sarkması olan kişilere uygulanabilmektedir. Elbette genel vücut sağlığının da, yapılan tetkikler neticesinde ameliyata uygun olması gerekmektedir. Karın germe ameliyatı iki tür olmaktadır. Karın bölgesinde meydana gelen sarkmaların, deride oluşan çatlakların ve yağlanmanın durumuna göre mini veya tam ameliyat uygulanmaktadır.

Mini karın germe ameliyatı, eğer sorun sadece göbek deliğinin alt kısmında, yani alt karın kısmında meydana gelmişse uygulanmaktadır. Bu ameliyat tam olana göre daha kısa sürmektedir. Öte yandan, tam karın germe ameliyatında da üst göbek kısmında sorun varsa ve karın kaslarının birbirinden aşırı şekilde uzaklaşma durumu varsa yapılmaktadır. Tam ameliyat işleminde, göbek deliğinden kasık bölümüne kadar kesilerin yapılması söz konusu olmaktadır. Göbek deliğinin üstünde ve altında gevşeme, çatlaklar ve sarkmalar fazla durumdaki yağ dokusu alınarak düzeltilir. Karın kaslarının sıkılaştırılması sağlanır. Bu şekilde karın bölgesinin düzgün şekilde estetik görünüme bürünmesi sağlanır.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.