Karın Germe Ameliyatı ve Önemi

Estetik cerrahisi toplumumuzda henüz tam olarak bir tıp dalı olarak görülmüyor ve estetik cerrahisinin önemi ne yazık ki yeterince anlaşılamıyor. Vücut sağlığına direk olarak etkisi olmayan durumlar için yaşanılan operasyonların gerekliliği tartışılırken psikologlar ise bu durumun tam aksini savunmaya devam ediyorlar. Sağlıklı bir bireyin yalnızca vücut sağlığı yerinde olan bir birey demek olmadığını savunan psikologlar bireylerin ruh sağlığının da en az fiziksel sağlık kadar önemli olduğunu ve bireylerin ruh sağlığının yerinde olabilmesi için önce kendileri ile barışık hale gelmeleri gerektiğinden bahsediyorlar. Bir bireyin kendisi ile barışık hale gelebilmesinin de önce kendini beğenmesinden geçtiğini vurgulayan ruh bilimciler estetik cerrahisinin sadece vücut görünümünü güzelleştirmediğini aynı zamanda bireylerin ruh sağlığını iyileştirmede de direk olarak etkili olduğunu belirtiyorlar.

Bayanların estetik kaygıları arasında yer alan en önemli bölgelerden biri de karın bölgeleri. Özellikle doğumlardan sonra sarkmaların, gevşemelerin ve çatlaklıkların yaşandığı karın bölgelerinin düzeltilmesi için uygulanan karın germe ameliyatları bayanların bu sorunlarını çözmelerine yardımcı oluyor. Ani kilo artışları ya da ani kilo kayıplarında da benzer sorunların yaşanması üzerine bireylerin başvurduğu karın germe operasyonları son yıllarda sıklıkla yapılıyor ve olumlu sonuçlar alınıyor.

Tam teşekkürlü bir hastanenin dâhiliye servisine muayene olduktan sonra ameliyata engel olacak bir durumla karşı karşıya kalınmadığı sürece gerçekleştirilebilen karın gerdirme operasyonları özellikle otuz yaşını aşmış ve doğum yapmış bayanlar tarafından tercih ediliyor. Kısa süren ve acısız gerçekleşen bu operasyonlar dünyada binlerce bayanın istediği vücuda sahip olmasını sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir ruh sahibi olan tüm bireylerin yaptırabildiği bu operasyonlardan sonra karın bölgesinde çok ufak bir dikiş izi kalıyor ancak bu dikiş izi iç çamaşırları, bikiniler ya da mayolar aracılığı ile rahatlıkla gizlenebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.