Karın Germe Ameliyatına Hazırlık

                Tıp alanında her gün yeni bir gelişme yaşanıyor ve bu gelişmeler binlerce insana umut olmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesinden etkilenen ve teknoloji aracılığıyla gelişen tıp dünyası her yeni güne bir gelişmeyle uyanırken, uygulanan tedaviler ve operasyonlar da bu gelişmelerin etkisiyle hem hızlanıyor, hem kolaylaşıyor hem de daha sağlıklı sonuçlar veriyor. Tıp dünyasında yaşanan bu gelişmeler kuşkusuz ki esteti cerrahisinde de büyük yer buluyor. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen estetik operasyonlar her gün gittikçe kolaylaşıyor ve çok daha iyi sonuçlar vermeye devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre bayanlar tarafından tercih edilen estetik operasyonlarda ik sırayı karın germe operasyonları alıyor.

Özellikle doğum yapmış ve otuz yaşını geçmiş bayanların tercih ettiği karın germe ameliyatlarında çocuk sahibi olmuş annelerin karın bölgelerinde hamilelik sürecinde meydana gelinen deformasyonlar gideriliyor ve hanımların karın bölgeleri hamilelikten önceki haline hatta daha iyi hale getirilmeye çalışılıyor. Kullanılan ilaçlar nedeniyle ya da sebepsiz yere alınan ani kilolarda yaşadıkları çatlaklardan yakınan bayanların da tercih ettiği karın gerdirme ameliyatlarında bu bölgeler tedavi edilirken aksi durumu yaşamış ve ani kilo kaybı sebebiyle karın bölgesinde gevşeme ve sarkma olmuş bireylerin de sorunları çözülmeye çalışılıyor.

Karın germe ameliyatına girecek bireyler öncelikle estetik cerrahları tarafından bir dâhiliye birimine yönlendiriliyor ve bireylere bazı tahlil ve tetkikler yapılıyor. Bu tahlillerde hastaların operasyona engel olacak ya da hasta hayatını tehlikeye atacak rahatsızlıkların olup olmadığı araştırılırken aynı zamanda uzman bir psikologla görüşmesi önerilen hastaların ameliyat sürecini ya da operasyon sonrası dönemi kaldırabilecek bir psikolojiye sahip olup olmadıkları kontrol ediliyor. Tüm muayenelerden sonra operasyona engel bir durumu olmayan bireylere uygulanan operasyonların büyük kısmında olumlu sonuçlar alınıyor ve hastalar hayallerindeki karın bölgelerine sahip oluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.