Karın Germe Ameliyatında Fiyatlar

Son yıllarda teknoloji ve bilimdeki gelişmeler klasik anlamda karın germe ameliyatları çok daha az sayıda hastada tercih edilmektedir. Karın germe ameliyatlarında özellikle kullanılan lazer lipoliz cihazlarınının karın bölgesindeki yağı eritmenin yanında germe özelikleri sayesinde mini germe ameliyatları daha çok tercih edilen çözüm yollarından biri haline gelmektedir.

Karın germe işlemlerinde kullanılan bu yöntemde üst karın bel bölgelerindeki fazla yağ dokusu eritilerek dışarı alınmaktadır. Daha sonra kullanılan uygun frekansta karın germe yapılarak cildin değerlendirilmesi sonucunda karar verilen dozaj ile işlem tamamlanmaktadır. Karın germe amelitaında gevşek cilt 8-10 cm arasında, cilt sarkıklığı fazla olan hastalarda yanlara doğru olacak şekilde birkaç cm daha uzatılabilmektedir.  Klasik karın germeden farklı olarak ayrıca lokal abnestezi ve sedasyon altında ameliyat gerçektirilebilmektedir. Ameliyat sonrasında cilt özel plastik cerrahlar tarafından dikilşler kapatılarak karın bölgesine baskılı pansuman yapılmaktadır. Lazer destekli karın germe ameliyatları klasik karın germe ameliyatlarına göre ağrı çok daha az olmakta , ağızdan alınan basit ağrı kesiciler ile ağrılar sonlandırılabilinmketedir. Hasta aynı gün veya ertesi gün hastaneden taburcu bile olabilmektedir. Pansumanlar iki veya üç gün içerisnde açılarak iki hafta süre ile korse takması uygun görülmektedir. 5-7 gün içerisnde ise klasik karın germeden daha kısa bir sürede sosyal yaşantısına geri dönebilmektedir.

Erken dönemde ameliyat bölgesinde enfeksiyon , yara açılması, yağ nekrozu, deri altında sıvı birkimi, karın bölgesinde dolaşım bozukluğu ve kısmi cilt kaybı görülebilmekte , bu komlikasyonlar aşırı kilolu ve sigara kullanan hastalarda daha sık görülmektedir. Karın germe ameliyatı sonrasında karın bölgesini eskisi gibi rahat hissetmek dört haftayı bulabilmekte, dikiş izlerinin solması ve ten rengine dönmesi ise ortalama bir yılı bulabilmektedir.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.