KARIN GERME AMELİYATININ RİSKİ

Günümüzde kilo sorunu olanlar, hızlı kilo alıp verme durumlarından kaynaklı karın bölgelerinde sarkmalar olanlar, bu hızlı kilo alıp verme sonucunda karın bölgesinde çatlak görünümü olanlar ya da sebepsiz bir şekilde karın bölgesinde şişlik yaşayanlar karın gerdirme ameliyatı ile sorunlarına çözüm bulabilmekteler.

Bu ameliyat ile birlikte kilo sorunlarına kalıcı çözüm bulan bireyler, günlük hayatlarında mutluluğu yakalayarak daha pozitif bir şekilde yaşamlarını sürdürmekteler. Kilo sorunu herkes için bir mutsuzluk kaynağıdır. Kişilerde beğenilmeme duygusunu yoğun şekilde hissettirmektedir. Bu duygu bireyleri normal hayatlarında verimsiz ve mutsuz kılmaktadır. Sonrasında ciddi boyutlara ulaşan bu sorun, hayattan kopma durumuna kadar gidebilmektedir. Karın germe ameliyatı, uygun sağlık koşullarına uymayan vücutlar için bir takım riskler teşkil etmektedir. Bu sağlık koşullarının başında aşırı obezie gelir. Aşırı obez olan kimselerde karın germe operasyonu yapıldığında, hızlı kilo almaları neticesinde karın bölgelerinde ciddi bir şişlik oluşur. Bunun sonucunda da karın bölgesinde operasyon yapılan yerin iyileşme süresi dolmadan kilo alımı nedeni ile operasyon yapılan bölge zarar görür. Dikiş yerleri patlayabilir. Bu da tehlikeli bir durumdur. Bunun dışında karın bölgelerinde başka bir hastalığı tetikleme durumudur. Böyle durumlarda geri dönülmez sağlık sorunlarına neden olabileceği için sağlık koşullarına uygun olmayan bireylerde uygulanması risklidir. Operasyondan sonraki bir sene süre içerisinde bebek sahibi olmak gibi bir durum yaşanırsa, olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilir.

KARIN GERME AMELİYATININ RİSKİ
KARIN GERME AMELİYATININ RİSKİ

Günümüzde artık her on kişiden ikisinde görülen kilo sorunu için ilerleyen tıp sayesinde kalıcı çözümler üretilmektedir. Fiyat bakımından pahalı olan bu operasyonlar, uygun sağlık koşullarına elverişli olmayanlar için risk teşkil etmektedir. Bu riskler ile karşılaşmamak için kontrollerin yapılması şarttır. Günümüzde karın germe ameliyatı fiyatları ortalama olarak 3000 TL ile 1000TL arasından değişmektedir.