Karın Germe ile Estetik Cerrahi

Tıp dünyası dünyayla aynı anda gelişti denebilir aslında. Tıp alanı yenilenen dünyanın ve aynı zamanda gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalandı. Yeni tedavi ve operasyon seçenekleri geliştirdi insanlara farklı faydalar sunarak daha az acı ve tam sonuç alma garantiledi. Bu gelişmelerin en önemlilerinden biri de hiç şüphesiz ki estetik cerrahide görüldü. Estetik cerrahi uzun süre çevrelerce tartışılmasına rağmen ve yeni tanınmaya başlayan bir alan olmasına rağmen birçok insanın estetik cerrahisine olan ilgisi hızlı gelişmelerin yolunu açtı. Birçok farklı alanda eşi benzeri görülmemiş operasyon ve yeniliklere imza atan estetik cerrahisinin harikalarından biri de karın germe operasyonları.

Karın gerdirme ameliyatları genelde otuz yaş üstü hanımlar tarafından tercih edilen bir operasyon olarak anılmakta fakat herkese yapılabilmektedir. Tek şart gelişim çağının tamamlanması yani 18 yaş üzerinde olmasıdır kişinin. Alıp verilen kilolar, yapılan doğumlar sonrasında karın bölgesinde meydana gelen hasarlar, karın çatlaklıkları ya da gevşeklikleri, karın kaslarında sarkmalar ve karın bölgesinde meydana gelen bombeli görünümler hanımların karın germe ameliyatlarına gösterdikleri ilginin en büyük açıklamasıdır.

Normal kiloda oldukları halde karın bölgelerindeki görünüş bozukluklarından yakınan bireyler için öncelikle fiziksel ve ruhsal bir takım tahliller yapılması gerekiyor fakat kiloluysanız işler değişebilir. Bu ameliyatlar çok riskli değiller fakat belirli bir kilonun üzerinde olduğunda tehlike arz ediyorlar. Bu yüzden öncelikle zayıflaması istenebilir bu ameliyatı şişman biri yapmak istediği zaman. İyi bir hekim ve iyi bir hastanede bir dâhiliye hekimi tarafından ameliyata engel teşkil edecek bir rahatsızlığı olup olmadığı araştırılmalıdır. Bunun yansıra ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve ameliyat sonrası süreç için yeterli psikolojiye sahip olduklarından emin olmak için hastalar öncelikle bir psikolog denetiminden geçmeli aksi taktirde psikolojileri bunu kaldıramayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.