Karın Germe İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler

Karın bölgesinde bombeleşme olması herkesin başına gelebilir. Zamanlar alınan kilolar, karın bölgesinde de yoğunlaşabilir. Bu durum karın kaslarının birbirinden uzaklaşmasına ve sıkılığını kaybetmesine neden olur. Öte yandan, bazı bayanlarda ve erkeklerde bölgesel kilo alma durumu söz konusu olmaktadır. Bu  durum, kişilerin genel olarak değil, karın, bacak, kalça veya göğüs gibi belirli noktalarında kilolanma yaşanmasına neden olmaktadır. Karın kısmında fazlalıkları olanlar için de bu durum oldukça dezavantajlıdır. Çünkü, estetik açıdan görüntüde göbek fazlalıkları kötü bir etki bırakmaktadır. Özellikle sıkça kilo alıp verene veya doğum yapan bayanlarda deride sarkmalar ve çatlamalar görünmesi de mümkündür.

Bu olumsuz özellikleri ülkemizde son derece başarılı olarak yapılan karın germe ameliyatı uygulamaları ile gidermek mümkündür. Karın  germe ile göbek alanındaki deformasyonlar giderilmekte ve kişilerin yeniden estetik görünüme kavuşmaları sağlanmaktadır. Ameliyatlar sorunun tüm karın bölgesinde veya sadece alt karın bölgesinde olmasına göre değişmektedir. Bu şekilde, hekim tarafından üç saat kadar sürecek tam işlem mi yoksa bir buçuk saat sürecek mini ameliyat mı yapılacağına karar verilmektedir. Buna göre, elbette hastanın tetkikleri de yapılarak işleme için hazırlıklar yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatları genel anestezi ile yapılmaktadır. Hastalar dren çıkarılana kadar 3 veya 4 gün kadar hastanede konaklatılmaktadır. Bu şekilde, hastane sonrası süreç tamamlanmaktadır. Taburcu edilen hastalar altı hafta kadar korse kullanmalıdır. Bu durum ameliyat izlerinin ve vücudun oturmasını sağlamaktadır. Bir hafta kadar sonra normal şekilde yaşamınıza ve iş hayatınıza dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında dikişlerin alınması işlemi için ve diğer muayeneler için hekime gitmeyi aksatmamalısınız. Bunun yanında, kendinizi zorlayacak egzersizler ve hareketleri yapmaktan  bir süre için kaçınmalısınız. Bu şekilde, kaliteli sonuçlar alabilirsiniz.

 

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.