Karın Germe Öncesi

                Tıp teknolojinin bütün imkânlarından yararlanarak daha iyiyi amaçlamaktadır. Tıp alanında yaşanan gelişmeler son derece büyüleyicidir. Yaşanan bu gelişmeler tıbbın her alanında kendini gösterdiği gibi son derecede başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Açık ya da kapalı tüm operasyonlarda eskiye göre daha kısa daha kalıcı sonuçlar elde edilirken kişilerin daha hızlı iyileşmesi daha az acı çekmesi de göz önünde bulundurulmuştur. Karın germe ameliyatı da gelişen tıp imkânlarıyla günden güne daha kolay hale gelmiştir ve büyük ilgi görmektedir.

18 yaşı doldurulduğunda yapılması daha uyun olan karın gerdirme ameliyatı için öncelikle bazı fiziksel ve ruhsal yeterlikler gerekir. Estetik cerrahları tarafından öncelikle bir dâhiliye uzmanı ve psikoloğa yönlendirilerek hastaların ne derece ve ne kadar hazır oldukları anlaşılır. Karın germe operasyonuna fiziksel ya da ruhsal engel teşkil edebilecek bir durumları olup olmadığından emin olunmak istenir. Sonra ameliyat için hazırlıklara başlanır, kilo alıp verme sebebiyle karın bölgesinde oluşan deri gevşeklikleri, çatlaklar ya da yağlar bu ameliyat sonucunda giderilecek ve aynı zamanda gevşeyen karın kasları da dikleştirilerek operasyonun kişiye büyük yarar sağlaması amaçlanır.

Ameliyatlar oldukça kolaydır fakat öncelikle kişinin psikolojisi uygun mu bakılmalıdır ardından çeşitli testlerle bünye buna hazır mıdır anlaşılmalıdır. Ve son aşama olarak da kişinin kilo seviyesine önem verilmektedir. Obezlik sınırında bir kişi bu ameliyatı yaptırmak istemişse öncelikle kilo vermesi gerekmektedir. 3 ya da 4 saat süren bu ameliyatlar ciddi ameliyatlardır. Bunun için kişinin bünyesinin tam anlamıyla bu ameliyatlara hazır olması gerekmektedir. Ve doktor ile iş birliği içerisinde ameliyatlara hazırlanılır. Ameliyattan sonra ve ameliyat sırasında da psikolojik destek son derece önemlidir. Ameliyat bittiğine yeni bir kişi olarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.