Karın Germe Operasyonu ve Bilinmesi Gerekenler

Bilindiği üzere son dönemde oldukça fazla karşılaşılan problemlerden birisi de karında oluşan gevşeklik ve sarkıklıktır. Bunun birden çok sebebi olabilir. Genellikle aşırı kilo verme ve doğum yapma bunun başlıca sebeplerindendir. Bu gevşeklik ve sarkma çok fazla olduğu durumda karın germe egzersizleri çok fazla etkili olmayabilir ve karın germe ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.
Karın germe ameliyatı, günümüz teknolojisiyle artık çok kolay bir şekilde yapılabilmekte ve pek riski bulunmamakla birlikte nadiren de olsa ortaya çıkan bazı problemler çıkmaktadır. Bunlardan en çok karşılaşılanı ameliyat bölgesinde oluşan enfeksiyonlardır. Bu durumu engellemek için ameliyattan sonra bir süre anti-biyotik kullanımı gerekebilir. Ameliyat yetişkin olan her bireye yapılabilir. Ancak karın germe ameliyatı gerçekten gerekli ise yapılmalıdır. Çok fazla olmayan gevşeklik ve sarkıklık için ameliyat olmak gereksizdir ve bu sorun karın germe egzersizleri ile halledilebilir. Eğer daha önce karnınızla ilgili bir ameliyat olduysanız bunu mutlaka doktorunuzla paylaşmalı ve ona bu ameliyat hakkında bilgiler vermelisiniz. Aksi takdirde doktorunuz bunu ameliyat esnasında öğrenebilir ve hiç hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karın germe ameliyatı olmadan önce karın derisi incelmelidir ve bunun içinde ameliyat olacak kişinin bir miktar kilo vermesi gerekmektedir. Bunun nedeni de derinin istenilen düzeyde pürüssüz hale getirilmesi için ince olması gerektiğindendir. Ayrıca ameliyat olacak kişi sigara kullanıyorsa ameliyat tarihinden 3 hafta önce sigarayı bırakmalı ve ameliyat olduktan sonraki 3 hafta da sigara içmemelidir. Çünkü sigara kan dolaşımını yavaşlatmakta ve ameliyat nedeniyle oluşan yaraların iyileşmesini geciktirmektedir.
Karın germe ameliyatından sonra, ameliyat olan kişinin ilk günlerde ağır eşyalar kaldırmaması ve ameliyat bölgesini aşırı derecede zorlamaması önerilmektedir. Ayrıca ilk 3 gün boyunca yıkanmaması tavsiye edilir.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.