Karın Germe Uygulamaları Hakkında Genel Bilgiler

Karın bölgesinde yapılan doğumlar ve zamanla, yaş alma ile deride sarkmaların olması gibi durumlar kötü bir görüntü yaşanmasına neden olmaktadır. Öte yandan, özellikle önemli oranda ve sıkça kilo alıp veren bayanlarda çatlaklar oluşmaktadır. Bu durum özellikle bayanlarda bikini giyildiğinde üzücü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Aynaya baktığından kendini kötü hisseden ve bunalıma giren bayanların sayısı son derece fazladır. Bunun yanında, bölgesel kilo alma özelliği olan kişilerde, özellikle bayanlarda göbek yağlanmaları sorun olmaktadır. Bu nedenle, kesinlikle bu sorunları yaşayan bayanların üzülmek yerine, karın germe uygulamalarından yararlanması uygun olacaktır.

Karın germe ameliyatı estetik cerrahinin uygulama alanlarından biridir. Tıp fakültesi mezunu ve estetik cerrahi alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Buna dikkat etmelisiniz. Bu anlamda, yüksek çaplı hastanelerde ve kaliteli özel kliniklerde işlem yapmalısınız. Öte yandan, ülkemizde başarılı çalışmaların yapılması, komşu ülkelerden de birçok kişinin ameliyatlar için yapılmasını sağlamaktadır. Siz de hem mükemmel sonuçlar almanızı sağlayacak, hem de ekonomik anlamda sizi zorlayamayacak uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Ameliyat öncesinde tetkikler yapılarak her hastaya göre durum belirlenecektir. Bu şekilde, kan grubu, özel sağlık durumları ve kullanılması ya da kullanılmaması gereken ilaçların tespiti de yapılacaktır. Bunun yanında, kilo vermek gerekebilir. Bu durum da hekim tarafından tespit edilecek ve size bir beslenme takvimi verilecektir. Sorunlu bölgenin durumuna göre, tam veya mini karın germe ameliyatı yapılmasına karar verilecektir. Ameliyat sonrasında az da olsa ağrılar olabilir ancak genel ağrı kesiciler ile giderebilirsiniz. Öte yandan, korse giyilmesi de önem taşımaktadır. Yaklaşık olarak altı hafta boyunca korse kullanmak önemlidir. Bu şekilde, etkili ve kalıcı sonuçları rahatlıkla almanız mümkün olacaktır.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.