Karın Germe ve Toparlama Ameliyatları

18 Yaşından büyük olan yetişkinlerde her yaşta karın germe ve toparlama ameliyatları yapılabilir. Zamanla alınan kilolar, kadınlarda doğumla özellikle karın kaslarında ve bölgesinde deformasyon olması, yaşla vücudun elastikiyetini kaybetmesi gibi durumlar nedeniyle karın bölgesinde sarkmalar ve estetik açıdan şekil bozuklukları söz konusu olabilmektedir. Karının alt ve orta bölgesinde deri gevşekliği olması, bunun yanında, deride çatlaklar ve çeşitli izler oluşabilir. Karın germe ameliyatında, gevşeyen ve normalin üzerinde yağlanan ve sarkan deri tamamen alınır. Gevşeyen karın kasları ise özel teknikler ile yeniden canlı hale getirilir. Gevşeyen kaslar işlem yapıldıktan sonra yeniden dikilir. Ameliyatın ardından çok az görülen ve kişiyi asla rahatsız etmeyen bir iz oluşur. Bu izi bikini ve külot ile tamamen kapatabilirsiniz.

Aşırı fazla kilosu olmayanlar yani obez olmayanlar, diyet ve spor yapılmasına rağmen kilo veremeyen ve vücudunda düzelme olmayanlar, ameliyat sonrasında belirli bir süre hamilelik düşünmeyen bayanlar, sağlık sorunu ameliyata engel olmayanlar, operasyon ile ilgili beklentileri yere basar olan kişiler bu işlemi yaptırabilirler. Cerrah her hastaya göre uygun şekilde ameliyat programı uygulamaktadır. Ameliyat öncesinde her hasta için ayrı tahliller yapılmaktadır. Buna göre ameliyat programı izlenmektedir. Karın germe ameliyatları tam ve mini karın germe işlemleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Mini işlemde, şekil bozuklukları sadece göbek deliğinin altındaysa söz konusu olmaktadır. Tüm karında işlem yapılması ise tam karın germe ameliyatı olarak adlandırılmaktadır.

Ameliyat sonrasında zorlu bir iyileşme süreci bulunmamaktadır. Sadece hekim tavsiyelerine uymak gereklidir. Bu işlemde hastanın dren çıkarılana kadar birkaç gün hastaneden kalması gerekmektedir. Bunun ardından hasta taburcu edilir. Yaklaşık olarak 6 hafta korse kullanılması çok önemlidir. Bu şekilde, karın bölgesinin oturması sağlanır.

Blog içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.