KİMLER KARIN GERDİRME AMELİYATI OLAMAZ

Çağımızın sağlık sorunlarından biri olan kilo sorunu, günümüzde artık gittikçe artış göstermektedir. Bunun sebebi artık eskiden olduğu gibi fiziksel aktivitelerde bulunmuyor olmamız ve genellikle oturarak çalışıyor olmamızdır. Günümüzde internetin çok yaygınlaşmış olması görülmeyen bir sebeptir. Genellikle işlerimizi oturarak yapıyor olmamızın, fiziksel sağlığımız üzerinde kendini gösterdiği nokta kilo sorunudur.

Günümüzde tüm işlerimizi oturarak bilgisayar başında yapıyor olmamız sizce de kilo sorunu yaratmaz mı? Elbette yaratır. Çünkü sürekli oturuyor ve hareketsiz kaldığımız için de vücudumuz yağ depolamaktadır. Bu yağlar genellikle karın bölgemizde kendini gösteriyor. Aldığımız kilolar ne kadar spor yaparsak yapalım gitmiyor. Bunun sebebi de bu sporun sürekli olmamasıdır. Bu nedenle günümüzde herkes kilo sorununu çeşitli operasyonlar ile gidermeye çalışıyor. Karın gerdirme ameliyatı, bu operasyon için uygun sağlık koşullarına sahip olanlar için uygulanabilmektedir. Bu kontrolleri, başvurduğunuz uzman estetik cerrah yardımı ile yaptırabilirsiniz. Bunun dışında, operasyon sonrasında 1 sene boyunca hamilelik planı olmayanlar için de uygulanabilmektedir. Kalıcı sonuçları olan karın germe ameliyatı, ciddi bir operasyon olduğundan kontrollerin de ciddi olarak yapılması gerekir. Uygun sağlık koşullarına sahip olmayan birisine bu operasyon uygulanır ise çok ciddi sorunlar ile karşılaşma riski olabilir. Bu neden ile operasyonu yapacak olan uzman estetik cerrah kontrolünde sağlık durumu netleştirilmeli ve daha sonra bu operasyona başlanmalıdır. Karın germe operasyonu sonrasında da uzmanın tavsiyelerine mutlaka uyulmalı ve kontrollere zamanında gidilmelidir.

KİMLER KARIN GERDİRME AMELİYATI OLAMAZ
KİMLER KARIN GERDİRME AMELİYATI OLAMAZ

Günümüzün koşullarında artan kilo sorununa kalıcı çözüm getiren karın germe operasyonu ile kişiler kalıcı olarak sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bu sorun kişiler üzerinde ciddi psikolojik sorunlara neden olabildiği gibi bunun dışında sağlık sorunlarına da sebep olabilmektedir. Karın germe ameliyatı fiyatları 3000 TL ile 10000 TL arasında değişmektedir.